Ciałożyczliwy Kalendarz 2021 – Wyzwanie sierpniowe

Cześć! 

W sierpniu zapraszam Cię do poszukiwania swojej równowagi w zdrowym stylu życia. Wiele osób deklarujących chęć schudnięcia, czy dokonania zmian w stylu życia z innych powodów, popada w pułapkę podejścia zero-jedynkowego. Robią wszystko, albo nic! Ćwiczą codziennie lub wcale. Jedzą same zdrowe rzeczy, albo objadają się “zakazanymi” produktami. Tymczasem zdrowe podejście to szukanie kompromisów pomiędzy tym, co wiemy, że w idealnym świecie byłoby dla nas najlepsze, a tym co jesteśmy realnie w stanie wdrożyć w nasz nieidealny świat. Świat niewyspanych mam, zestresowanych pracownic, zabieganych studentek, czy po prostu zapracowanych kobiet walczących o lepszą przyszłość dla siebie i swoich bliskich. Jesteśmy codziennie bombardowani obrazami idealnych owsianek, szczupłych ciał, pięknie ułożonych włosów i idealnego makijażu (nawet po intensywnym treningu – jak one to robią btw!) i innych perfekcyjnych fragmentów czyiś istnień. Na co dzień staram się z tym walczyć w mediach społecznościowych, ale i tak ciężko jest mi się przebić przez gąszcz najzdrowszych na świecie posiłków, suplementów diety i półnagich ciał w rozmiarze xs. 

Zadanie:

W tym miesiącu proponuję byś codziennie szukała swojego sposobu na zdrową równowagę. Zastanów się, co jest dla Ciebie możliwe do wykonania, ćwicz stawianie sobie celów na miarę swoich możliwości. Codziennie zadaj sobie pytania: “Czy moje plany są dla mnie realne do wykonania? Czy podjęcie tych działań pozwala mi prowadzić zdrowe życie w równowadze? Czy takich wyborów jak teraz jestem w stanie dokonywać przez resztę swojego życia?

Cel zadania:

Osłabić zero-jedynkowe podejście do odchudzania czy ogólnie pojętego zdrowego stylu życia. Nauczyć się budować trwałe prozdrowotne nawyki, na miarę swoich możliwości

Potencjalne trudności:

Zbliżający się wielkimi krokami koniec wakacji sprzyja podsumowaniom i refleksjom niczym przed nowym rokiem. “Znów przytyłam”, “znów nie ćwiczyłam”, “biorę się za siebie od września”! Jeśli plan styczniowy spalił na panewce, tym razem daj sobie szansę i podejdź do zmian w stylu życia “na spokojnie i bez zadyszki”. Wykorzystaj ten miesiąc na refleksję.

Jako narzędzie wsparcia w walce z zero-jedynkowym podejściem do zdrowego stylu życia polecam ci koło nawyków. Jeśli jeszcze nie znasz metody automonitoringu nawyków za pomocą trackera to zachęcam cię do zapoznania się z TYM tekstem na blogu. Znajdziesz tam również pdf z kołem do pobrania. Wydrukuj, wpisz realistyczne cele i działaj.

Zapraszam Cię również do lektury mojej książki “Równowaga…” jeśli jeszcze nie miałaś okazji.