Ciałożyczliwy Kalendarz 2021 – Wyzwanie marcowe

Cześć!

Posłuchaj lub jeśli wolisz przeczytaj.

Patrzysz w lustro i co widzisz? Fałdki? Nie takie włosy? Nie takie biodra? 

Mamy tendencję do bycia swoimi największymi krytykami, a naszym ciałom nieźle się obrywa!

Tymczasem ciała pracują dla nas codziennie! Robią fantastyczną robotę i to dzięki nim w ogóle możemy przed tym lustrem stać, widzieć, myśleć i czuć.

Ciało jest dobre, mądre i dzielne. W tym miesiącu zapraszam Cię byś spojrzała na siebie z nieco innej perspektywy. Nie patrz na to jak wyglądasz, ale doceń to, co Twoje ciało potrafi!

Cel: Mniej oceniania, a więcej doceniania. Rozszerzenie perspektywy postrzegania swojego ciała, nie tylko przez pryzmat wyglądu, ale funkcji, które spełnia poprzez praktykę ciałożyczliwej wdzięczności. Wzmacnianie pozytywnego obrazu ciała.

Zadanie:

Znajdź codziennie chwilę by zastanowić się (i najlepiej zapisać w kalendarzu) za co jesteś wdzięczna swojemu ciału. Niech inspiracja płynie z ilustracji w kalendarzu. To mogą być najdrobniejsze rzeczy, których na co dzień nie doceniamy i nie zauważamy. 

Potencjalne trudności:

“Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz” J. Kochanowski

Trudność w tym, że nie mamy nawyku doceniania siebie czy swojego ciała. Zazwyczaj, kiedy wszystko gra, traktujemy swoją sprawność jako pewnik. Ludzie doświadczeni chorobami często mówią, że dopiero wtedy doceniają zdrowie. Wyprzedź ten mechanizm i praktykuj wdzięczność już teraz!