Ciałożyczliwy Kalendarz 2021 – Wyzwanie majowe

Cześć!

W maju zapraszam Cię po raz kolejny do spojrzenia na swoje ciało z nieco innej perspektywy niż tylko jego wyglądu. Ciało jest niesamowite! Jest narzędziem, dzięki któremu codziennie możemy się realizować. Nogi niosą nas tam gdzie chcemy. Ręce przytulają kogo chcemy. Serce bije nieprzerwanie od początku naszego istnienia. Każda komórka ciała służy Ci codziennie. Ciało jest też nośnikiem twoich emocji. Dzięki niemu czujemy! Działa w Twoim interesie i dla Twojego dobra. 

Zadanie:

W marcowym wyzwaniu przytul się w podziękowaniu za to wszystko, co daje ci twoje ciało. Znajdź chwilkę w ciągu dnia, żeby objąć się ramionami i przytulić. Powiedz sobie coś miłego. Choćby zwykłe “dzięki, że mnie wspierasz”. To, co mówisz do siebie jest ważne. Pamiętaj, Twoje ciało słucha

Cel:

Zbudowanie lepszego kontaktu ze sobą poprzez wyrażenie wdzięczności wobec swojego ciała. Pogłębianie pozytywnej relacji ze swoim ciałem, zbliżenie się do siebie. Obniżenie poziomu stresu.

Potencjalne trudności:

Jeśli przytulenie samej siebie jest dla Ciebie trudne, możesz zamiast tego przytulić bliską/ życzliwą Ci osobę lub pupila.

W trakcie przytulania kogoś lub siebie organizm uwalnia hormon – oksytocynę, która ma korzystny wpływ na zmniejszenie poziomu stresu i obniżenie ciśnienia krwi. Przytulanie powoduje spadek napięcia i lepsze samopoczucie. Weź się przytul 🙂