Ciałożyczliwy Kalendarz 2021 – Wyzwanie czerwcowe

Cześć!

Ciało jest wspaniałe! Zasługuje na najlepsze traktowanie. Na zatroszczenie się o nie tu i teraz. Nie wtedy kiedy kiedy będzie odchudzone czy odpowiednio umięśnione, ale zawsze. Jak często decydując o tym, co na siebie włożysz kierujesz się własną wygodą? A może ma ona znaczenie drugorzędne, gdyż bardziej liczy się to, by dobrze wyglądać. By ukryć to czy tamto… odpowiednio się zaprezentować. Przed nami coraz cieplejsze dni, a Ty wstydzisz się wyjść w krótkich spodenkach? Pamiętaj, że masz prawo ubierać się dla własnej wygody. Najważniejsze to spełniać własne oczekiwania w tym zakresie! Jeśli zmagasz się w tym obszarze, mam dla Ciebie następujące doświadczenie.

Zadanie:

Codziennie rano zastanów się czy ubrania, które dla siebie wybrałaś są wygodne i czy czujesz się komfortowo? Nie patrz w lustro, lecz zamknij na chwilę oczy i poczuj jak się czujesz od stóp do głów. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • Czy nie jest mi za gorąco w tym ubraniu?
  • Czy nie uciskają mnie spodnie?
  • Czy mam wygodny biustonosz?
  • Czy moje obuwie jest wygodne?

Pamiętaj, że nie urodziłaś się po to, by zaspokajać potrzeby estetyczne innych ludzi! Nie jesteś obiektem muzealnym, ale osobą, która jest kimś dużo więcej niż ładnym ciałem. 

Jeśli spotkałaś się z negatywnymi komentarzami na temat swojego wyglądu wiedz, że to osoby komentujące zachowały się nie fair. Zawstydzanie drugiego człowieka ze względu na wygląd jest nie w porządku.

Zbliża się też sezon bikini i trzymam za Ciebie kciuki byś odważyła się wystąpić na plaży w takim bikini, jakie Ci się podoba i nie skupiała się obsesyjnie na tym, czy inni Cię oceniają. Prawda jest taka, że większość ludzi jest skupionych na sobie, innych sprawach lub własnych kompleksach, a nawet jeśli Cię oceniają to nie powinno mieć to wpływu na Twoją samoocenę.

Cel:

Zwiększenie poczucia swobody i wolności we własnym ciele, zwracanie uwagi na ubiór z własnej perspektywy, a nie innych ludzi.

Potencjalne trudności:

Najtrudniej będą miały te osoby, które bardzo przejmują się oceną z zewnątrz i opinią innych na swój temat. Dla wielu, zwłaszcza tych, które spotkało wyśmiewanie ze strony innych w dzieciństwie, bardzo ciężko jest się od tego piętna uwolnić. Psychoterapia może okazać się pomocna. Mimo wszystko zachęcam do podejmowania prób, często rzeczywistość okazuje się dużo łaskawsza niż własne obawy